Чи можливий карієс на передніх зубах? Лікування карієсу в м.Суми

Симптоми Міжзубного Карієсу - Види та Етапи Лікування

Пацієнти часто цікавляться, чи може у них з’явитися карієс на передніх зубах. Карієс, або карієс, може виникнути в будь-якій частині ротової порожнини, на будь-якій поверхні зубів. Вони можуть поширюватися через емаль (тверду зовнішню поверхню зуба), у дентин (середина зуба) і аж до пульпи (нерв зуба). Загалом більшість людей ретельніше чистять передні зуби, оскільки вони бачать, як на них накопичується наліт або їжа, але карієс може з’явитися там з різних причин.

Чому у мене карієс на передніх зубах?

Карієс виникає на передніх зубах з тих самих причин, що й будь-де в ротовій порожнині, через поєднання дієти, гігієни ротової порожнини та генетичних чи екологічних факторів ризику. Дієти з високим вмістом цукру та дієти з високим вмістом вуглеводів можуть спричинити посилене вироблення кислоти бактеріями ротової порожнини, що призводить до ослаблення структури зуба та збільшення карієсу. Пацієнти, які не чистять зуби двічі на день або не використовують зубну нитку один раз на день, мають підвищений ризик карієсу. Сухість у роті є ще однією причиною, чому пацієнти бачать, що карієс виникає практично нізвідки по всьому роту. Зокрема, для передніх зубів порожнини вздовж лінії ясен або навколо ортодонтичних дужок чи кріплень є особливо вразливими до карієсу.

Як запобігти карієсу на передніх зубах?

Регулярне чищення зубів щіткою та зубною ниткою, а також використання фторвмісної зубної пасти допоможуть запобігти карієсу будь-де в роті. Після того, як ви перекусили або випили солодкий напій, потягнувши воду, ви можете змити частину кислоти та запобігти руйнуванню емалі. Полоскання рота з фтором, які можна придбати без рецепта або за рецептом, також може бути корисним для пацієнтів із високим ризиком карієсу або тих, хто перебуває на ортодонтичному лікуванні. Як завжди, ваш стоматолог – найкраща людина, яка може поставити будь-які ваші запитання, коли мова йде про ваші конкретні фактори ризику карієсу, а стежити за плановими чищеннями та обстеженнями – найкращий спосіб уберегти бормашину!

Маєте питання щодо лікування карієсу, запишіться на консультацію вже сьогодні за номером: +380661968793.