Професійне відбілювання зубів проти домашнього відбілювання зубів

Відбілювання зубів у домашніх умовах: 7 популярних міфів* - Волинь Online

Багато видів відбілювання зубів стають все більш популярними в останні роки. Хоча загалом наші зуби здебільшого білі, зубна емаль може мати багато відтінків і з часом може знебарвитись або пофарбуватися. Зуби можуть змінити колір з різних причин – деякі з них залежать від вас, а інші – внаслідок травми чи хвороби.

Якщо ви збираєтеся відбілити зуби, переконайтеся, що ви знаєте факти про процес і чого очікувати. Ви також повинні проконсультуватися зі своїм стоматологом, щоб переконатися, що ви кандидат на відбілювання зубів, і дізнатися найкращий метод відбілювання для вашої унікальної ситуації.

Причини зміни кольору зубів

З часом ви можете помітити зміну кольору зубів. Це може відбуватися з однієї або кількох із наведених нижче причин.

1.Продукти харчування та напої

Кава, чай і червоне вино є одними з основних винуватців фарбування. Їх інтенсивні кольорові пігменти, які називаються хромогенами, прикріплюються до білої зовнішньої частини зуба (емалі) і викликають зміну кольору або фарбування.

2.Вживання тютюну

Дьоготь і нікотин – дві хімічні речовини в тютюні, які призводять до утворення стійких плям на зубах. Смола від природи темна, що сприяє утворенню плям, тоді як нікотин безбарвний, поки не змішується з киснем. Тому, коли нікотин змішується з киснем під час куріння, він перетворюється на жовтувату речовину, яка сумно відома тим, що фарбує зуби.

3.Вік

Під зубною емаллю є більш м’який шар, званий дентином, який має більш жовтий колір. З часом наша зубна емаль стає тоншою, що призводить до того, що крізь емаль проступає більше жовтуватого дентину.

4.Травма

Якщо вас вдарили в ротову порожнину або ви отримали іншу травму ротової порожнини, ваш зуб може змінити колір, оскільки до нього більше не надходить належний кровотік. Згодом зуб може зажити сам або взагалі загинути. Після травми ротової порожнини завжди краще звернутися до стоматолога, який огляне пошкодження та порекомендує подальший план лікування.

5.Ліки

Деякі антигістамінні препарати, антипсихотики та ліки від високого кров’яного тиску можуть мати побічний ефект у вигляді потемніння зубів. Маленькі діти, які піддаються дії антибіотиків, таких як тетрациклін і доксициклін, під час формування зубів або в утробі матері можуть мати деяку зміну кольору зубів у дорослому віці. Хіміотерапія та опромінення шиї також можуть потемніти зуби.

Як працює відбілювання зубів?

Процес відбілювання зубів досить простий. Залежно від того, яким продуктом ви користуєтеся, і вибираєте відбілювання вдома чи професійно у стоматолога, кроки відрізняються.

Засоби для відбілювання зубів містять один із двох відбілювачів: перекис водню або перекис карбаміду. Ці інгредієнти розбивають плями на дрібніші частини та зменшують концентрацію кольору, у свою чергу, роблячи ваші зуби яскравішими.

Чи діє відбілювання зубів на всі зуби?

На жаль, відбілювання діє не на всіх зубах. Тому важливо проконсультуватися зі своїм стоматологом, щоб визначити правильну процедуру для ваших зубів. Певні відбілювачі можуть не виправити всі типи плям і знебарвлення. Наприклад, пожовклі зуби зазвичай добре відбілюються, тоді як коричневі зуби можуть не реагувати так добре, а зуби з сірими тонами можуть не відбілюватися взагалі.

Крім того, відбілювання не працюватиме на таких стоматологічних приладах, як капи, вініри, коронки чи пломби. Дуже ймовірно, що відбілювання зубів не буде ефективним, якщо основною причиною зміни кольору є ліки або травма

Варіанти відбілювання зубів

Існує багато варіантів професійного відбілювання зубів і відбілювання зубів в домашніх умовах. Перед початком будь-якого плану лікування обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Більшість варіантів відбілювання зубів належать до однієї з трьох категорій і варіюються від м’яких поверхневих відбілювачів до сильніших, які можуть видалити більш глибокі плями.

Відбілююча зубна паста

Відбілююча зубна паста видаляє плями з поверхні зубів. Зубні пасти є найм’якшим відбілювачем, який чудово підходить для тих, у кого чутливі зуби. Оскільки вони використовують полірувальну дію на відміну від відбілюючих хімікатів, відбілюючі зубні пасти зазвичай не мають побічних ефектів. Однак через свою м’якість вони не відбілюють зуби так помітно, як хімічні продукти. Відбілюючі зубні пасти також потребують багаторазового використання, щоб показати видимі результати, як правило, протягом декількох тижнів або місяців.

Відбілювання зубів в домашніх умовах

Набори для домашнього відбілювання можна придбати у стоматолога або в аптеці. Є багато видів наборів, включаючи відбілюючі смужки, лотки, світильники, ополіскувачі та щітки. Зазвичай вони містять перекис, який діє під поверхнею, щоб освітлити зубну емаль і використовується регулярно протягом днів або тижнів.

Ваш стоматолог може виготовити спеціальний лоток для відбілювання, який краще підійде для ваших верхніх і нижніх зубів, ніж універсальні лотки, які можна придбати в магазині. За допомогою цих нестандартних лотків ви видавлюєте відбілюючий гель у лотки та носите їх протягом короткого часу вдень або на ніч, залежно від поради вашого стоматолога. Якщо ви носите лотки надто довго, перекис у гелі може подразнити ваші зуби та/або ясна, тому обов’язково дотримуйтеся вказівок стоматолога.

Професійне відбілювання зубів

Професійне відбілювання проводиться в стоматологічному кабінеті. Офісні відбілювачі набагато сильніші за два інших альтернативи, оскільки вони містять більше перекису в розчині. Вони можуть змінити колір зубів швидше, ніж домашні методи.

Відбілювання в кабінеті займає близько години. Щоб захистити порожнину рота від перекису, тканини ясен покривають або тонким листом гуми, або захисним гелем. Іноді в поєднанні з перекисом використовується світло або лазер.

Відмінності між професійним відбілюванням зубів і домашнім відбілюванням зубів

Існує кілька основних відмінностей між домашнім і професійним відбілюванням зубів, але найкращий спосіб дій залежить від результатів, яких ви прагнете досягти, і загального здоров’я порожнини рота.

1.Час

Час, необхідний для відбілювання зубів вдома та в кабінеті стоматолога для досягнення порівнянних результатів, є значним. У кабінеті стоматолога ви можете провести 1-2 години, але залишити зуби на 8 тонів біліші, тоді як вдома вам доведеться витрачати 1-2 години на день протягом ряду днів або тижнів, щоб ваші зуби стали на 3-6 відтінків біліше.

2.Вартість

У той час як домашні набори в середньому становлять близько 50 доларів США, відбілювання зубів у стоматологічному кабінеті коштуватиме ближче до 300 доларів США* або більше. Основна перевага професійного відбілювання зубів полягає в тому, що відбілювання відбувається набагато швидше, ніж використання кількох наборів, які часто потрібні для досягнення та підтримки відбілювання в домашніх умовах. За допомогою домашніх наборів ви також можете побачити суперечливі результати залежно від стану ваших зубів і порожнини рота.

3.Довголіття

Оскільки відбілювання в клініці може проникати глибше під поверхню зуба завдяки концентрації розчину, ваші зуби залишатимуться білішими довше порівняно з домашніми методами відбілювання зубів.

Якщо ви зацікавлені в відбілюванні зубів у нашій клініці або хочете почати відбілювати зуби вдома, запишіться на прийом до свого постачальника та дізнайтеся, який метод найкращий для вас! Запис на консультацію: +380661968793.